Nieustannie poszukujesz nowych dróg rozwoju swojej firmy? Chciałbyś wykorzystać możliwości social media, ale mało wiesz na ten temat? Nie chcesz popełnić jakiegoś błędu, który będzie się mścił na tobie przez kolejne miesiące? To bardzo dobre podejście do tematu. Wiele osób jest przekonanych o tym, że korzystając od wielu lat z facebooka, doskonale poradzi sobie w roli administratora fanpage. Tymczasem czytanie postów, a ich tworzenie jest czymś zupełnie różnym. Nieprzypadkowo na rynku działa niejedna agencja social media, oferująca swoje usługi klientom. Do jakich celów warto z taką firmą nawiązać współpracę?

Pierwsza sytuacja to taka, że posiadasz fanpage, ale nie wiesz jak zabrać się za jego prowadzenie. Wiesz że wybrane serwisy oferują możliwość promocji swoich postów, ale nie masz pojęcia jak ustawić kampanię reklamową, aby przyniosła najlepsze rezultaty. Nie chcesz wydać w ciemno swoich pieniędzy ani nie chcesz stracić fanów. W tym momencie podejmujesz najlepszą decyzję, znajdując agencję social media dla siebie. Zajmie się ona kompleksowym przygotowaniem fanpage do działania w sieci. Na czym takie przygotowanie polega?

Co robi agencja social media, kiedy podpiszesz z nią umowę? Jednym z pierwszych kroków jest zadbanie o wygląd twojego fanpage. Nowa grafika, nowe zdjęcie w tle, nowy sposób publikacji postów i ujednolicenie zdjęć. Wszystko po to, aby nadać stronie spójny wygląd i zidentyfikować go z wyglądem twojej strony firmowej. Następnym krokiem będzie zadbanie o to, aby na fanpage pojawiły się ciekawe informacje. Opracowywaniem postów zajmuje się grupa redaktorów. Przekopują oni cały internet, szukając ciekawych doniesień na powiązane z twoją działalnością tematy. Następnie są one redagowane w krótkie i przyciągające uwagę wpisy i publikowane na stronie. Agencja od social media będzie również monitorować efekty swojej pracy, mając do dyspozycjo zaawansowane narzędzia statystyk, prezentujące raporty i analizy dotyczące ruchu na stronie i aktywności, jaką podejmowali użytkownicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here