Kite Boarding jest to sport ekstremalny

Jedna z odmian surfingu, technicznie podobny do wind surfing, jednak wyróżnia się drastycznie w sposobie i prowadzeniu deski. W Kitesurfingu deskę prowadzi się podobnie podczas pływania na falce, na krawędzi dynamicznie płync pod wiatr, w windsurfingu zarazem decha pływa płasko po wodzie. Kiteboarding uprawiany jest zarówno na jeziorach oraz na oceanach. W Naszym kraju Kite surferów zazwyczaj można spotykać w pobliżu zachodnio pomorskim nieopodal Szczecina i Wolina. A także w okolicy zatoce Gdańskiej w okolicy Juraty, Helu, Władysławowa czy Chałup.

latawiec kitesurfing

Sprzęt do kitesurfingu

Bary do kitesurfingu  najczęściej wyprodukowany z drewna lub węgla, składa się z 4 ech lub pięciu lineczek o wielokści okło kilkunastu metrów. Linek de powera, zamontowanej do regulowania siły kajta oraz Chicken Loopa, pętla mocująca bar kite do trapezu. DESKA Deska do kitesurfingu produkowane z przeznaczeniem do kitesurfingu są wielkości od 1 do 4 metrów TYPY DESEK DO KOTEBOARDINGU Twin Tip – deski umożliwiające poruszanie się w obu kierunkach, gdzie przód i tył deski wyglądają identycznie.

Deska do kitesurfingu

Deska Wave – deski te wyglądem podobne do deseczki surfingowe, wyposażone o mocowania na stopy – paski zapewniające ciągły kontakt deski z nogami surfera. Zrobione do halsowania po falach, rejsów i rekrdów szybkości. Deski do kitesurfingu utrzymują się same na tafli akwenu, ale podtapiają się pod ciężkością kitesurfera. Podczas halsowania utrzymują się na powierzchni dzięki sile ciągu latawca. Właściwy wygląd, wielkośc i typ dobiera się do ciężaru, stylu i upodobań kitesurfera. Latawiec kitesurfing, służący za źródło energii ciągnącej, zazwyczaj ma wielkość od 5m do 24m -(rozmiar naklejony jest zazwyczaj na zewnętrznej krawędzi kajta podany w metrach kwadratowych). Im większy rozmiar latawca, tym mocniejsza jego moc. Doświadczeni kajciarze posiadają trzy latawce w różnych rozmiarach i możliwe jest wykorzystywanie ich w różnych warunkach wiatrowych. Większy latawiec kitesurfing przeważnie kupują kitesurferzy ciężcy i ci gdy wiatr słabnie, latawiec kitesurfing mniejszy – kite surferzy lżejsi, oraz gdy wiatr jest silniejsze. Odpowiednie dobranie latawca pozwala zachować właściwe bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here