Obuwie sportowe – jak odróżnić podróbki od oryginału

Firm, które próbują podrobić modele butów sportowych słynnych marek jest wiele. Mimo iż najwięcej firm tego typu pochodzi z Chin, w Polsce również możemy natknąć się na nieuczciwego producenta. Zwłaszcza kupując buty przez internet powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Sprawdź jak nie dać się oszukać.

Podróbka a oryginał – Nike

Jednym z najczęściej podrabianych modeli na świecie są buty Nike Air Max. Podróbki charakteryzują się tym, że posiadają o wiele szerszą gamę kolorystyczną od oryginalnego obuwia pod szyldem Nike. By nie stać się ofiarą oszustwa, powinniśmy przed zakupem upewnić się, czy marka rzeczywiście posiada dany model w swojej ofercie. Możemy tego dokonać na oficjalnej stronie producenta. Oryginalność zakupionych przez nas Air Maxów możemy łatwo sprawdzić wykorzystując do tego prosty trik. Wystarczy sprawdzić unikalny 9 – cyfrowy kod modelu, który znajduje się na pudełku oraz pod językiem buta i wpisać go w dowolną wyszukiwarkę internetową. Nawet sam wygląd metki, czy to w jaki sposób są na niej rozmieszczone znaki, również ma ogromne znaczenie. Producenci fałszywych modeli często nie przywiązują dostatecznej wagi do detali, co zdecydowanie wpływa na naszą korzyść, gdy chcemy upewnić się co do oryginalności zakupionego przez nas produktu. Oryginalne Air Maxy są precyzyjnie uszyte i widać to już na pierwszy rzut oka.

Adidas – po czym poznać oryginalne obuwie marki

W przypadku firmy Adidas oszuści bardzo często podrabiają jej nazwę – pisaną tą samą trzcionką – niekiedy zawiera lekko zmieniony szyk liter np. “Addidas” czy “Adidos”. Jeśli jesteśmy za mało spostrzegawczy, bardzo łatwo taki błąd przeoczyć. Tak samo jak w przypadku Nike, Adidas dba o najmniejszy szczegół swoich produktów. Szwy są prosto prowadzone, a łączenie podeszwy z materiałem precyzyjnie wykończone. Oryginalność zakupionego obuwia również możemy sprawdzić dzięki numerom seryjnym, które znajdują się na metce oraz na opakowaniu. Znaczna będzie także różnica w cenie. Oryginalne obuwie marki Adidas zawsze będzie droższe od podróbek, gdyż wykonano je z najlepszej jakości materiałów. W przypadku zakupu butów przez sklep internetowy pamiętaj o sprawdzeniu modelu oraz ceny na oficjalnej stronie producenta. Jeśli obie ceny są takie same lub zbliżone do siebie to nie masz powodów do obaw.

Puma – czy potrafisz rozpoznać podróbkę?

Żadna z najpopularniejszych marek obuwia sportowego nie uchroniła się przed podróbkami. Tak jest również w przypadku Pumy. Sprawdzając, czy zakupiliśmy oryginalny produkt marki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na logo, czyli charakterystyczną pumę przygotowującą się do skoku oraz na napis. Owa puma zazwyczaj umieszczona jest z przodu lub z boku buta. Znajduje się również na podeszwie. Koniecznie należy sprawdźić wewnętrzną stronę języka – powinien tam widnieć napis “Official Licensed FI Product”. Producenci fałszywych modeli często podrabiają również czcionkę, dlatego bez wątpienia należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy przypadkiem nie jesteśmy w posiadaniu “Numy”,  “Nupy” czy “Pamu”.

Nie daj się oszukać! Kupuj obuwie tylko od zaufanych sprzedawców, którzy cieszą się dobrą opinią w internecie. Sugeruj się przede wszystkim wypowiedziami klientów danego sklepu. Mimo wszystko wiele osób celowo sięga po podrobione modele butów znanych marek, ale należy pamiętać, że nigdy nie będą one tak dobre jak oryginały – są wykonane z zupełnie innych materiałów różnej jakości. Zatem komfort i przyjemność z noszenia takiego obuwia znacząco się różni. Oryginalne buty sportowe kupisz w sklepie internetowym online e-sporting.pl – polecamy!

Website | + posts

Wioleta Szczudlińska to doświadczony specjalista od nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zawsze gotowa do pomocy, Wioleta zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów.

Jej szeroka wiedza na temat rynku nieruchomości pozwala jej pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, która odpowiada ich potrzebom i wymaganiom. Jest w stanie skutecznie negocjować ceny, aby zapewnić swoim klientom najlepsze warunki transakcji.

Wioleta jest również znana z doskonałych umiejętności komunikacyjnych i empatii, co pozwala jej na budowanie trwałych relacji z klientami. Dzięki temu, że zawsze stara się zrozumieć potrzeby klientów, potrafi dopasować najlepsze rozwiązania, które są zgodne z ich oczekiwaniami.

Jej podejście do pracy jest zawsze profesjonalne i skoncentrowane na zaspokojeniu potrzeb klientów. Wioleta Szczudlińska to wybitny specjalista od nieruchomości, który jest gotowy do pomocy klientom w każdej kwestii związanej z rynkiem nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *