Staliśmy się obserwatorami historii. W niedzielę wystartowały pierwsze kontrakty terminowe na bitcoinach, które jak zapisują niektórzy, są w stanie całkowicie odmienić przeznaczenie kryptowalut. Oto bitcoin zawitał legalnie na giełdę. Stał się głównym nurtem. Zaciekawienie pierwszego dnia było tak duże, że dwa razy konieczne było zatrzymać handel z powodu dokonania limitów zmian cen.

Cboe Global Markets umieściła kontrakty terminowe na bitcoiny. Tym samym, ta grupa giełd z Chicago, będzie pierwszą, która wprowadzi do obrotu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Dodatkowo w grudniu ze swoją ofertą ruszy CMB Group, konkurent Cboe, a Nasdaq szykuje się do utworzenia bitcoinowych kontraktów terminowych w połowie 2018 roku.

Kurs bitcoina po transakcjach terminowych na giełdzie w Chicago

Wyrób proponowany przez Cboe umożliwi inwestorom obstawiać zakłady nawiązujące do prognozowanej ceny bitcoina, która będzie określana wedle notowań na giełdzie Gemini, założonej przez braci Winklevoss. Cały szereg twierdzi, że te futuresy otworzą dojście na obszerny udział w rynku wirtualnego pieniądza zarówno na Wall Street, jak i u inwestorów indywidualnych.

I tak się niejako stało. Cboe dwa razy zatrzymało dzisiaj rano handel transakcjami bitcoina po przyroście o 10 procent., a następnie o 20 proc. Przestoje trwały kilka minut, co miało dać czas na opanowanie inwestorom.

Start kontraktów przesunął także cenę BTC. Z weekendowego dołka poszybowała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o blisko 20 proc. Holger Zschaepitz, redaktor rynkowy „Die Welt”, dostrzega nawet, że pozorny pieniądz może stać się nowym złotem dla pokolenia Y. W okresie gdy kalkulacja kryptowaluty wzrastała, na swojej wartości tracił żółty kruszec oraz srebro.

Transakcje terminowe na bitcoina

Cała historia bitcoina z amerykańską giełdą to jednak narodziny realnej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już wspomiał, że na celowniku mogą się znaleźć transakcje terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w Bitcoin

Warto więc zainteresować się inwestycją w kryptowaluty. Wśród niejednej platform umożliwiających inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą skupienie to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem jest to profesjonalna i jednocześnie intuicyjna giełda umożliwiająca kupno i sprzedaż BTC, Ethereum, BCH, Litecoin, Lisk oraz innych kryptowalut. Od jej utworzenia w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma uzyskała światowy sukces jedynie z Polskim funduszem. Podsumowując Giełda BitBay jest znakomitą platformą aby otworzyć się na przygodę z kryptowalutami. Ekspresowa i niezwykle prosta rejestracja BitBay i BitBay weryfikacja pozwoli Ci zanurzyć się w świat walut wirtualnych w kilka kliknięć. Aby poznać zdanie osób korzystających z serwisu zapraszamy do strony Bit Bay Opinie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here