Czy spłata kredytu to duże wyzwanie?

Większość ludzi ma jakieś kredyty czy pożyczki, niemniej jednak nie oznacza to, że mamy wtedy problemy finansowe. Czasami opłacalne jest zadłużyć w banku, dlatego że oprocentowanie zaciągniętych pieniędzy jest zdecydowanie mniejsze niżeli stopa inflacji lub nie ma oprocentowania wcale. Ja osobiście częstokroć korzystam z przyznanej mi karty debetowej, która automatycznie się spłaca. Absolutnie nie dochodzi do takiej sytuacji dodatkowego naliczania odsetek za wykorzystane pieniądze z karty.

Mając własną działalność gospodarczą, odsetki od wziętego kredytu traktowane są tak jak koszty prowadzenia działalności. Niewątpliwie najbardziej opłacalną formą kredytów jest bez wątpienia lizing, ponieważ on jest traktowany jak koszt i  można go sobie odliczyć od podatku dochodowego.

Kredyty czy pożyczka?

Nie zawsze natomiast tak jest, iż pożyczka czy kredyt jest dla nas formą optymalnego wyboru. W pewnych sytuacjach niestety jesteśmy zmuszeni do zaciągnięcia kredytu, który w ogóle nie jest dla nas korzystny. Jesteśmy po prostu przymuszeni do wyboru takiego. Są to tzw. trudne pożyczki, których oprocentowanie oraz prowizja nie jest wcale dla nas opłacalna. Takie zadłużenie często może nawet doprowadzić do takiej spirali, w której odsetki będą przerastały możliwości spłaty.

Konsolidacja kredytów jako sposób na wyjście z długów

Bardzo dobrym wyjściem do uporania się z swoim zadłużeniem niewątpliwie jest konsolidacja. Wszelkie nasze zobowiązania jakie mamy wobec banku są w konsolidacji łączone w jeden kredyt, który bez wątpienia jest łatwiej spłacać. Nasze  wszelkie zobowiązania przejmuje bank przez spłatę naszego całego zadłużenia finansowego. Tego typu czynność doprowadza, iż docelowa stopa procentowa jest niższa a także zdecydowanie korzystniejsza dla nas. Często się zdarza, że jest to jedna alternatywa by móc wyjść z własnego zadłużenia, które jest obarczone strasznie wysokimi stopami oprocentowania, dlatego że było brane w różnych parabankach albo u firm zajmujących się tzw.lichwą.

Jeśli jesteś zainteresowany konsolidacją kredytu wejdź na stronę  https://www.habza.com.pl/

Website | + posts

Wioleta Szczudlińska to doświadczony specjalista od nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zawsze gotowa do pomocy, Wioleta zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów.

Jej szeroka wiedza na temat rynku nieruchomości pozwala jej pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, która odpowiada ich potrzebom i wymaganiom. Jest w stanie skutecznie negocjować ceny, aby zapewnić swoim klientom najlepsze warunki transakcji.

Wioleta jest również znana z doskonałych umiejętności komunikacyjnych i empatii, co pozwala jej na budowanie trwałych relacji z klientami. Dzięki temu, że zawsze stara się zrozumieć potrzeby klientów, potrafi dopasować najlepsze rozwiązania, które są zgodne z ich oczekiwaniami.

Jej podejście do pracy jest zawsze profesjonalne i skoncentrowane na zaspokojeniu potrzeb klientów. Wioleta Szczudlińska to wybitny specjalista od nieruchomości, który jest gotowy do pomocy klientom w każdej kwestii związanej z rynkiem nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *