Postępowanie w chwili wypadku drogowego bądź kolizji

Co robić po wypadku – pomoc drogowa

Świat jest pełen wypadków. Zdarzają się one często w różnych dziedzinach. Transport jest pełen tego rodzaju nieprzyjemnych zdarzeń. Wypadki drogowe i kolizje to jedne z częstokroć występujących sytuacji. Ofiarami tego typu zdarzeń bardzo często są kierowcy samochodów, pasażerowie, piesi, rowerzyści, robotnicy pracujący na drogach. Niestety każdy kto bierze udział w ruchu drogowym jest narażony na różnego typu zagrożenia, dlatego panuje zasada ograniczonego zaufania. W przypadku jakiegoś zdarzenia niezbędna jest drogowa. Zasadniczym celem takiej pomocy jest przede wszystkim przewóz i holowanie aut które uległy jakiejś awarii albo wypadkowi. Transportują oni samochody do warsztatów, serwisów, ubezpieczalni lub różnorakich innych miejsc wskazanych przez właścicieli.

Jak działa holowanie

Autoholowanie to czynność polegająca na holowaniu pojazdu przy wykorzystaniu fachowych samochodów – tak zwanej lawety. Pojazdy tego typu są wyposażone w żółte sygnały ostrzegawcze, należy je też zabezpieczyć pachołkami oraz trójkątem ostrzegawczym. Najczęściej korzysta się ze specjalnej platformy która jest opuszczana do poziomu drogi a samochód wciągany jest na lawetę przy użyciu elektrycznej lub spalinowej wciągarki. Lina stalowa jest w stanie podnieść pojazd ważący dosłownie kilka ton. Specyfika wypadków, które bardzo często potrafią zaszokować nas własną formą przymusza firmy zajmujące się pomocą drogową do nieustającego rozwijania się a także zwiększania swoich możliwości.

Sprawdzony serwis : http://kazauto.pl

Pierwsza pomoc – co robić w razie wypadku

Na całym świecie dzieją się bardzo dziwne i niezwykle trudne do okiełznania wypadki, które z postępującą cywilizacją a także technologią trudno zoptymalizować. Biorąc udział w wypadku powinniśmy zachować zimną krew a także absolutnie zawsze posiadać przy sobie numer do firmy która zajmuje się pomocą drogową. Nigdy nie mamy pojęcia co może się wydarzyć, zwłaszcza kiedy udajemy się w dalszą podróż. Musimy pamiętać o tym, że w razie wypadku nie możemy pod żadnym pozorem przestawiać samodzielnie samochodu. Jedyne co można zrobić (jeżeli mamy taką oczywiście możliwość) to zabezpieczyć miejsce wypadku trójkątem ostrzegawczym zgodnie z zasadami kodeksu drogowego. Następne kroki naszego postępowania to oczywiście zawiadomienie policji, pogotowia ratunkowego – jeżeli zajdzie taka konieczność a także jeśli jesteśmy w stanie udzielamy pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Website | + posts

Wioleta Szczudlińska to doświadczony specjalista od nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zawsze gotowa do pomocy, Wioleta zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów.

Jej szeroka wiedza na temat rynku nieruchomości pozwala jej pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, która odpowiada ich potrzebom i wymaganiom. Jest w stanie skutecznie negocjować ceny, aby zapewnić swoim klientom najlepsze warunki transakcji.

Wioleta jest również znana z doskonałych umiejętności komunikacyjnych i empatii, co pozwala jej na budowanie trwałych relacji z klientami. Dzięki temu, że zawsze stara się zrozumieć potrzeby klientów, potrafi dopasować najlepsze rozwiązania, które są zgodne z ich oczekiwaniami.

Jej podejście do pracy jest zawsze profesjonalne i skoncentrowane na zaspokojeniu potrzeb klientów. Wioleta Szczudlińska to wybitny specjalista od nieruchomości, który jest gotowy do pomocy klientom w każdej kwestii związanej z rynkiem nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *