pomoc drogowa szczecin

Szczecin pomoc drogowa

Na czym polega ratownictwo drogowe?

Szczecin Pomoc drogowa bardzo często jest wzywana do trudnych oraz niebezpiecznych sytuacji drogowych. Wynika to przeważnie z ogromnego doświadczenia, zyskanego przez długi czas prowadzenia działalności, jak również dysponowania nowoczesnym sprzętem do ratownictwa drogowego. Na czym zasadniczo polega ratownictwo drogowe i czy jest tym samym co normalne autoholowanie używając lawety? Na pewno nie.

szczecin pomoc drogowa

Ratownictwo drogowe dla trudnych przypadków

Zabranie z jezdni unieruchomionego samochodu , gdzie układ kierowniczy jest dobry , nie dostarcza zwykle większych problemów. Głównie jeśli jest to auto osobowe lub pojazd dostawczy . Lawety wyposażone są we wciągarki, które bez trudu sobie radzą z załadunkiem wadliwego wozu na platformę. Jak zatem działa szczecin pomoc drogowa, kiedy nieczynny samochód nie może na własną rękę być załadowany na lawetę bądź co gorsza, brał udział w dachowaniu czy też wjechał do głębokiego rowu? Wtedy wyłuskanie go wymaga posiadania znacznie bardziej wysokorozwiniętego sprzętu, niż zwykła laweta czy holownik. Tylko nieliczne i najlepiej wyposażona szczecin pomoc drogowa, może świadczyć usługę ratownictwa drogowego.

Laweta HDS

Jednym z istotniejszych narzędzi na wyposażeniu pomocy drogowej jest laweta z dźwigiem HDS. HDS to akronim od hydrauliczny dźwig samochodowy. Ta maszyna ma z reguły udźwig do kilku ton, dzięki czemu nietrudno radzi sobie z podnoszeniem przeważającą częścią samochodów osobowych . Obecność pomocy drogowej z takim ekwipunkiem jest bardzo istotne, aby nie zwiększać uszkodzeń, które już zostały wyrządzone na samochodzie . Tak mogłoby się wydarzyć, gdybyśmy chcieli użyć utartych metod do wyjęcia samochodu z rowu lub obrócenia go na koła. Uszkodzenia zawieszenia, wgniecenia karoserii, pęknięte szyby czy wyciek płynów eksploatacyjnych – to bardzo często występujące ubytki , będące skutkiem niesolidnego trwania akcji ratowniczej samochodu. Lawety z HDS umożliwiają ich uniknąć, znacznie przyspieszając wykonanie całej operacji i zwiększając jej bezpieczeństwo.

Holownik z rotatorem

Raz za razem  szczecin pomoc drogowa wzywana jest do zdarzeń z obecnością aut ciężarowych. Aby odpowiednio obsłużyć takie zlecenie, konieczne jest posiadanie odpowiednich narzędzi pracy. Tym razem mowa o dużych i ciężkich holownikach . Ich sekretną bronią jest nie tylko olbrzymia moc i moment obrotowy, ale również tak zwany rotator. To specjalny wysięgnik umieszczony na pojeździe, z możliwością w zakresie 180 lub 270 stopni. Wysuwane ramię, zakończone wciągarką o ogromnej sile udźwigu, umożliwia prowadzenie akcji ratowniczych w trudnych warunkach – głównie tam, gdzie niewielka ilość przestrzeni na drodze , nie daje możliwości na sprawne i bezpieczne sterowanie holownikiem. Olbrzymie ceny za tego rodzaju pojazdy ratownicze, dochodzące aż do 1 miliona złotych, sprawiają że tylko mała liczba przedsiębiorstw jest w stanie skutecznie świadczyć usługi ratownictwa drogowego również dla samochodów ciężarowych. Przed przystąpieniem do akcji ratunkowej dla samochodu ciężarowego, przewożącego towar, potrzebne jest jego wcześniejszy rozładunek i przeniesienie ładunku do innego, podstawionego na miejsce pojazdu. Tym zajęciem również zwykle zajmuje się szczecin pomoc drogowa, korzystając z posiadanych przez siebie zasoby ludzkie i sprzęt – wózki widłowe, ciężarówki czy dźwigi HDS.

Website | + posts

Wioleta Szczudlińska to doświadczony specjalista od nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zawsze gotowa do pomocy, Wioleta zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów.

Jej szeroka wiedza na temat rynku nieruchomości pozwala jej pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, która odpowiada ich potrzebom i wymaganiom. Jest w stanie skutecznie negocjować ceny, aby zapewnić swoim klientom najlepsze warunki transakcji.

Wioleta jest również znana z doskonałych umiejętności komunikacyjnych i empatii, co pozwala jej na budowanie trwałych relacji z klientami. Dzięki temu, że zawsze stara się zrozumieć potrzeby klientów, potrafi dopasować najlepsze rozwiązania, które są zgodne z ich oczekiwaniami.

Jej podejście do pracy jest zawsze profesjonalne i skoncentrowane na zaspokojeniu potrzeb klientów. Wioleta Szczudlińska to wybitny specjalista od nieruchomości, który jest gotowy do pomocy klientom w każdej kwestii związanej z rynkiem nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *